Duda pomoc!

Wczoraj, praktycznie wszystkie media podały informację o udanym locie i cumowaniu kapsuły Dragon wystrzelonej z terytorium USA. Bardziej jako ciekawostkę a jest to wiadomość kluczowa jeśli się zważy, że kolejna firma Boeing wkrótce powtórzy wyczyn konkurencji. Znaczy to tyle, że badania kosmosu stają się komercją.

Sygnatariusze listu otwartego, wśród których widnieją podpisy wybitnych autorytetów życia naukowego /m.in. prof. Kleiber, prof. Stanisławska/ do prezydenta Trumpa proszącego pomoc w polskiej misji kosmicznej, zwrócili się do prezydenta Dudy w grudniu ub.r. aby w ramach obietnic wyborczych „Duda pomoc!” udzielił wsparcia na płaszczyźnie dyplomatycznej. Do tej pory nie ma żądnej odpowiedzi.

Osobiście liczyłem, że młody prezydent tchnie w zainicjowane programy obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości choćby odrobinę kurtuazji. Niestety stało się jak zawsze do tej pory bez narodowej spójni. Ale mam nadzieję, że latając samolotem firmy Boeing, do Nowego Jorku pomyśli, że można coś ugrać z ta firmą czekającą na kolejne zamówienia z Polski.

Senator Jan Rulewski